Linde Henryk – H. Sienkiewicz – W pustyni i w puszczy

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Linde Henryk – H. Sienkiewicz – W pustyni i w puszczy, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Opiekun merytoryczny: Marek Lepczak
Czytaj więcej

Szanowni użytkownicy! Dzisiaj pragnę Wam przedstawić postać epizodyczną powieści Henryka Sienkiewicza pod tytułem ,,W pustyni i w puszczy”.

Jak mówi nam już tytuł wydarzenia będą rozgrywały się w pustyni oraz w puszczy. Przejdźmy do rzeczy, postacią, o której pragnę Wam powiedzieć, jest szwajcarski podróżnik Henryk Linde. Spotykamy go w czasie, kiedy Kali (król wa-himów, wcześniej niewolnik Chamisa, ale teraz sługa Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison) oświadcza Stasiowi, czyli głównemu bohaterowi, że widzi dym. W tym czasie Nel jest chora na febrę, i potrzebuje lekarstwa o nazwie chinina. Niestety Stasiowi jej zabrakło, a Nel z każdym dniem czuła się gorzej. Stanisław Tarkowski poszedł więc do obozu i napotkał tam podróżnika o imieniu Henryk Linde. Miał on niestety bardzo ciężką ranę, przez co powoli umierał. Podarował Stasiowi chininę, aby mógł uzdrowić dziewczynkę, był bardzo grzeczny i sympatyczny. Następnego dnia Staś Tarkowski wrócił do Henryka Lindego i oświadczył mu, że Nel miewa się już lepiej, i że bardzo dziękuję za ratunek, gdyż teraz szukają drogi powrotnej do swoich ojców, ponieważ zostali porwani, uwolnili się, ale nie wiedzą, gdzie są. W tym momencie podróżnikowi zrobiło się żal chłopca i tej małej dziewczynki, a więc podarował im mapę, żeby gdy Nel Rawlison wyzdrowieje mogli powrócić do swej rodziny. Staś tak się tym ucieszył, że codziennie przybywał do Henryka i opowiadał mu jak czuje się mała Nel, gdyż warto wspomnieć, że ma ona osiem lat, a Stanisław ma czternaście. Trzeba jeszcze przypomnieć, że Lindemu służył mały, ocalały murzynek Nasibu, który opatrywał jego rany i sprawdza

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!