Romeo – W. Szekspir – Romeo i Julia

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Romeo – W. Szekspir – Romeo i Julia, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Opiekun merytoryczny: Marek Lepczak
Czytaj więcej

Przedstawienie postaci – Romeo – ,,Romeo i Julia” William Szekspir

Pochodzenie

Romeo jest jednym z głównych bohaterów dramatu Williama Szekspira zatytułowanego ,,Romeo i Julia” na co wskazuje sam tytuł dzieła.
Romeo pochodził z rodu Montecchich (Montekich). Nie wiadomo ile dokładnie miał lat choć niekiedy źródła podają, że szesnaście. Na początku chłopak zakochany był w Rozalinie jednak ona nie odwzajemniała jego uczuć. Jego rodzina skłócona była z rodem Capulettich (Kapuletów).

Wygląd zewnętrzny

Ma nieskazitelną, piękną cerę. Oczy Romea potrafiły onieśmielać kobiety. Co do budowy ciała Romeo był dobrze zbudowany.

Relacje z innymi bohaterami

Chłopak miał dwójkę przyjaciół: Merkucja oraz Benwolia. Romeo bardzo dobrze porozumiewał się ze swoimi przyjaciółmi. Bardzo dobre więzi utrzymywał również ze swoimi rodzicami, którzy bardzo kochali swojego syna. Julia bardzo kochała Romea ze wzajemnością. Chłopaka lubił również ojciec Laurenty, który wiele razy pomagał głównemu bohaterowi.

Cechy charakteru

Romeo był porywczy, lekkomyślny, impulsywny. Ciężko było mu opanować emocje. Często najpierw robił a dopiero później myślał co było jego negatywną cechą. Romeo był zamknięty w sobie. Młodzieniec był szlachetny, honorowy, potrafił bronić swojego rodziny. Romeo był romantykiem. Wyróżniła go również niezwykła odwaga, męstwo. Szybko dało się wyprowadzić go z równowagi. Co więcej, Romeo był zmienny w swoich uczuciach. Kochał Rozalinę, ale kiedy zobaczył Julię stwierdził, że jednak to właśnie ją kocha.

Miłość do Julii – relacje Romea z Julią

Romeo początkowo zakochany był w Rozalinie przynajmniej tak twierdził. Zmienił zdanie, gdy na balu maskowym u Kapuletów ujrzał piękną Julię. Romeo stwierdził, że to, czym darzył Rozalinę to nie miłość. Wskazują na to słowa ,,Kochałżem dotąd? O! zaprzecz, mój wzroku
Boś jeszcze nie znał równego uroku”. Na zachwyt Julią wskazują słowa
,,Ona zawstydza świec jarzących blaski;
Piękność jej wisi u nocnej opaski
Jak drogi klejnot

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!