Tengil Z Karmaniaki – A. Lindgren – Bracia Lwie Serce
Zamień czytanie na oglądanie!
Tengil z Karmaniaki to jedna z postaci przedstawionych w utworze autorstwa Astrid Lindgren pod tytułem „Bracia Lwie Serce”.
Jest to bohater negatywny. Pochodzi z krainy znajdującej się poza Nangijalą. Karmaniaka jest opisywana w lekturze jako mroczne miejsce, które jest pełne zła i wszechobecnego okrucieństwa. Tengil, jako władca Karmaniaki, sprawuje nad nią twarde rządy. Jest bezwzględnym tyranem. Ma dużą armię żołnierzy, którzy są cali ubrani na czarno. Sieją postrach w Dolinie Dzikich Róż. Wypełniają bez mrugnięcia okiem każdy rozkaz wodza, są nieprzewidywalni w swoich działaniach.
Tengil w swoich planach postanawia zagarnąć Dolinę Wiśni i Dolinę Dzikich Róż w granice rodzimego kraju. Mieszkańcy Nangijali próbują walczyć z okupantem. Działają w podziemiu, ukrywając się przed wrogimi spojrzeniami. Przykładem są oczywiście bohaterowie tacy jak Sofia, Bracia Lwie Serce, Mateusz czy Hubert. Wszyscy działają na rzecz wolności Doliny Dzikich Róż i bezpieczeństwa Doliny Wiśni. Szukają zdrajcy, który zabija gołębie pocztowe Sofii. Bracia Lwie Serce wybierają się ponadto do zagrożonej krainy, do domu poczciwego Mateusza. Mężczyzna pomaga chłopcom w walce z żołnierzami Tengila. Umieszcza ich w ukryciu za kredensem w kuchni. Umożliwia im budowę tunelu prowadzącego z jego domu poza Dolinę Dzikich Róż. Daje im ponadto zwykłe, domowe ciepło, którego brakuje zarówno Karolowi, jak i Jonatanowi w tym trudnym czasie. Mateusz staje się z czasem ich rodziną, troszczy się o dobro chłopaków.
W toku akcj
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
- Lennox Mary – F. H. Burnett – Tajemniczy ogród
- Alina – J. Słowacki – Balladyna
- Aleksy – Legenda o świętym Aleksym
- Shirley Anna – L. M. Montgomery – Ania z Zielonego Wzgórza
- Bilbo – J. R. R. Tolkien – Hobbit
- Eol – Homer – Odyseja
- Blythe Gilbert – L. M. Montgomery – Ania na uniwersytecie
- Dedal – w mitologii greckiej wynalazca
- Jedwabiński Eugeniusz – M. Musierowicz – Opium w rosole
- Babu Stefu – M. Białoszewski – Pamiętnik z powstania warszawskiego
Dodaj komentarz jako pierwszy!