Człowiek – być człowiekiem wielkiego serca

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Człowiek – być człowiekiem wielkiego serca, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Opiekun merytoryczny: Marek Lepczak
Czytaj więcej

Poniżej znajduje się lista związków frazeologicznych z zastosowaniem słowa 'człowiek’, ich znaczenie, a także przykładowe zdania z ich użyciem.
– Być człowiekiem wielkiego serca – człowiek szlachetny, dobroduszny; „Ten mały chłopiec już teraz pokazuje, że jest człowiekiem wielkiego serca”.
– Co człowieka nie złamie, to go wzmocni – jeśli się nie załamiemy przeciwnościami losu, to wyciągniemy z nich coś, dzięki czemu będziemy silniejsi; „Pamiętaj, że nie warto się poddawać, a, jak mówią, co człowieka nie złamie, to go wzmocni”.
– Człowiek bez charakteru – konformista, podatny na działania innych, nie ma własnych poglądów; „Wacław był człowiekiem bez charakteru”.
– Człowiek człowiekowi wilkiem – ludzie są wobec siebie zawistni; „No i widzisz, Danuta, co się teraz dzieje, że człowiek człowiekowi wilkiem”.
– Człowiek czynu – ktoś przedsiębiorczy, aktywny; „Pan Ryszard jest człowiekiem czynu”.
– Człowiek interesu – dobry przedsiębiorca; „Trzeba brać przykład z pana Kowalika – człowieka interesu”.
– Człowiek małej wiary – ktoś, kto nie wierzy zbytnio (frazeologizm zaczerpnięty z Biblii); „Przykro mi, że Piotr jest człowiekiem małej wiary”.
– Człowiek prawy – ktoś uczciwy; „Z własnych doświadczeń wiem, że Sabrina jest prawym człowiekiem”.
– Człowiek renesansu – ktoś wszechstronnie uzdolniony; „Leonardo da Vinci zdecydowanie był człowiekiem renesansu”.
– Człowiek starej daty – ktoś o staroświeckich poglądach; „Nie rozumiem, jak w dzisiejszych czasach nadal wielu ludzi jest starej daty”.
– Człowiek środka – osoba niereprezentuj�

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!