Wielokrotnie zadajemy sobie pytanie. Jak powinno poprawnie pisać się dany wyraz? Jaka jest prawidłowa forma tego słowa? Nie chcemy i boimy się popełniać błędu, dlatego często zasięgamy pomocy w wielu źródłach. Kłopot może wywołać to, która z podanych form jest poprawna. Grunt czy grónt? Według słownika języka polskiego prawidłową formą jest słowo „grunt”.” Niepoprawny wyraz to „grónt”, który zawiera błąd ortograficzny. Pisownia przez „u” pochodzi od niemieckiego słowa „Grund”.
Znając prawidłowy zapis tego słowa, należy także poznać jego znaczenie. Grunt to powierzchnia ziemi, podłoże, jakiś teren nadający się pod uprawę i użytek rolny. Grunt to również substancja podkładowa oraz jej zaschnięta warstwa, a także powłoka uzyskana przez gruntownie. Istn
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie :(
Udało się! :) Na Twojej skrzynce mailowej znajduje się kod do aktywacji konta
";
nieje wiele rodzajów gruntu, m.in. grunt malarski, tynkowy, nośny, naturalny, wysiadzinowy, antropogeniczny. Synonimem słowa grunt może być gleba, użytek rolny, nieruchomość gruntowa, działka, plac, podwalina, ziemia uprawna, pole, rola, podłoże, podkład. W innym kontekście grunt oznacza również ideę, sens, meritum, kwintesencję, sedno, istotę oraz treść.
Przykładowe zdania z tym wyrazem:
1. Mój tata twierdzi, że grunt to zdrowie i rodzina.
Oznacza to, że dla niego podstawą w życiu są osoby bliskie oraz brak chorób.
2. Moi dziadkowie posiadają grunt o powierzchni 2 hektarów.
To zdanie sygnalizuje, że oni są właścicielami sporego pola przeznaczonego do użytku rolnego.
3. W górach są bardzo urodzajne grunty.
Znaczy to, że na południu naszego kraju występuje dobra ziemia do upraw.
Dodaj komentarz jako pierwszy!