immanentny czy immamentny
Poprawna pisownia tego wyrazu to immanentny. Wyraz ten jest pochodnym z języka łacińskiego od immamentis, czyli coś nierozerwalnie związane z czymś, będącym czymś wspólnym.
1. Drużyna w sposób immanentny realizowała założenia taktyczne, co przełożyło się na pewną i bardzo spokojną wygraną i pewne już praktycznie utrzymanie w lidze na kolejny sezon.
2. Autor artykułu starał się w sposób jasny i immanentny trzymać się jednej linii wypowiedzi, co stawia pod znakiem zapytania rzetelność i prawdziwość tekstu, który został zrealizowany.
3. Immanentnie żyją ze sobą chociażby komórki roślinne tworząc między sobą symbiozę i życie w jedności biologicznej.
4. Jeżeli coś nie działa w wyniku czynnika stricte zewnętrznego to możemy powiedzieć, że działa w sposób immanentny, jednak jest to wyraz, który zaczyna być stosowany coraz rzadziej, głównie przez fakt, że jest to chyba dosyć trudny wyraz w użyciu i ciężko znaleźć do niego odpowiednie uzasadnienie lub też wyjaśnienie.
5. Immanentny system działania, jeżeli chodzi o obecny stan epidemii na świecie, zaczyna pomału przynosić pierwsze dobre efekty, ale ciągle przed wszystkimi jeszcze ogrom pracy, aby to udało się w sposób spokojny i bezpieczny opanować.
6. Czas Wielkanocy jest immanentnym elementem życia kościelnego i wiary chrześcijańskiej. Dzięki niemu możemy na nowo przeżywać radosne święto zmartwychwstania Jezusa, który ma symbolizować nieśmiertelność istoty ludzkiej po odejściu, a także dać radość i promyk nadziei, że nie wszystko musi oznaczać kres istoty.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!