kruszec czy krószec
Poprawna pisownia tego wyrazu to kruszec. Pisowni tego wyrazu jednak nie będzie tłumaczyć żadna zasada ortograficzna, więc pisownię tego wyrazu musimy zapamiętać.
Coraz rzadziej do tworzenia ozdób czy jubilerskich dzieł stosuje się prawdziwy kruszec, a stawia się na podróbkę na którą i tak większość kupujących daje się nabierać.
Deficyty kruszcu takiego jak złoto czy miedź, mogą za kilkadziesiąt lat mieć wydatny wpływ na wiele zasób ludzkich.
Nieznany kruszec odkryty na wodach w okolicach Bliskiego Wschodu, wskazuje, że to może być kamień, który powstał dobre kilkanaście tysięcy lat temu, ale nie będzie zbyt wiele wart, gdyż ciężko może być go przekształcić na wartościowe materiały czy artykuły do codziennego użytku.
Coraz częściej medale chociażby olimpijskie nie są z kruszcu jakie pojawiają się w trakcie ceremonii, czyli złota, srebra i brązu, a wszystkie trzy są srebrne a one tylko dostosowane do koloru jakie mają być otrzymane, czyli pozłacane i zbrązowiałe.
Coraz prężniej szczególnie w polskich realiach rozwija się branża wydobywania złota z regionów, które ciągle mają na swoich brzegach i dnach kamyczki które odpowiednio przesiane mogą dać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych czystego zysku.
Nie wiem z jakiego kruszcu jest ten pierścionek zaręczynowy, ale jestem niemal pewny, że mojej ukochanej się bardzo spodoba i pomoże jej podjąć decyzję o tym, aby zgodzić się wyjść za mnie.
Młody chłopak stłukł bardzo cenną pamiątkę z podobno drogiego kruszcu, co sprawiło, że może mieć w domu dosyć duże problemy.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!