kula czy kóla
Pewnie chcesz przeczytać to wypracowanie, by dowiedzieć się jak się poprawnie pisze słowo ,,kula/kóla”. Czas rozwiać twoje wszelkie wątpliwości i dać ci odpowiedź.
A więc, poprawny zapis to ,,kula”, a dlaczego? Już wyjaśniam. Nie ma zasady ortograficznej na zapis tego wyrazu, co znaczy, że po prostu musisz je sobie zapamiętać.
Oto kilka przykładów zdań z zastosowaniem tego oto słowa:
Kula do kręgli jest dosyć ciężka i zazwyczaj ma trzy wgłębienia, w które wkładamy swoje palce, by ją rzucić i strącić kręgle.
Miesiąc temu moja starsza siostra Patrycja dostała na swoje urodziny zestaw kul do kąpieli, aparat fotograficzny i nowy, piękny niebieski rower górski.
Mój sąsiad, pan Franciszek, jest bardzo schorowany, dlatego by się przemieszczać, musi używać specjalnych kul do chodzenia.
Od tygodnia mam u siebie cztery małe rybki, dlatego będąc w sklepie zoologicznym, kupiłem im akwarium w kształcie kuli i opakowanie pokarmu.
Michalina nauczyła się dzisiaj na lekcji matematyki, jak odróżnić kulę od koła.
Piłka do gry w piłkę nożną jest w kształcie kuli.
Kamila, Justyna i Dominika zabrały swoją koleżankę Oliwię na zakupy i kupiły jej nową kulę do kręgli, ponieważ Oliwia uwielbia chodzić na kręgielnię i grać z przyjaciółkami w kręgle.
Z okazji Nowego Roku, zorganizowałam spotkanie z moją przyjaciółką, Pauliną i włączyłyśmy kulę dyskotekową, by nadać klimatu imprezowego.
Popularnym powiedzeniem jest ,,być komuś kulą u nogi”, co oznacza ,,być dla kogoś obciążeniem, ciężarem.
A więc podsumujmy to wypracowanie. Wyraz ,,kula” jest tak pisany, ale nie ma na to żadnej zasady ortograficznej, co znaczy, że po prostu trzeba sobie to po prostu zakodować w głowie.
Dziękuję za przeczytanie tego wypracowanie i mam nadzieję, że było dla ciebie pomocne.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!