łękotka czy łąkotka
W przypadku tego słowa, obie formy są poprawne, a ich użycie zależne było od tego, w jakiej formie był użyty. Łąkotka to termin medyczny, który używany jest właśnie przez lekarzy, natomiast łękotka przyjęła się w mowie i pisowni potocznej, dlatego też językoznawcy uznali, że obie te formy będą uznane za poprawne w polskiej pisowni.
Muszę jak najszybciej udać się na zabieg rekonstrukcji łękotki, ponieważ zaczyna mi ona mocno dokuczać i każdy mocniejszy skurcz czy podskok może oznaczać, że cały staw pójdzie do wymiany, bo łękotka tego już nie wytrzyma.
Ortopeda powiedział, że z tej łąkotki to wiele już nie będzie, ale będzie starać się robić wszystko, żeby obeszło się bez poważniejszej operacji, bo na razie na nią wszystko wskazuje.
Po 6-godzinnym meczu, tenisiście puściła łękotka co okazało się bardzo bolesnym i oczywiście wykluczającym go z dalszego udziału w turnieju uczuciem.
Jeżeli dojdzie do uszkodzenia łąkotki, to przy mniej optymistycznych prognozach rehabilitacja może trwać nawet do kilku miesięcy, gdyż jest to strasznie wredny i nieprzyjemny element układu kostnego.
Po trzech zabiegach uszkodzonych łękotek, ortopeda niemal wykończony udał się do swojego gabinetu, mówiąc, że dawno nie rekonstruował aż tak poniszczonych jednostek.
Po bardzo pechowym kopnięciu piłki, u napastnika doszło do całkowitego rozerwania łękotki, co sprawiło potworny ból w kolanie, który skończył się podłączeniem do tlenu i najprawdopodobniej bardzo długą przerwą od jakiejkolwiek gry w piłkę.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!