Jak prawidłowo powinno się pisać – mżonka czy mrzonka? Ten wyraz może sprawić nam niemały kłopot, lecz w słowniku znajdziemy tylko jedną formę. Poprawny zapis to „mrzonka”. Okazuje się, że pisownia „mżonka” stanowi błąd ortograficzny, gdyż zamiast „ż” należy napisać „rz”.
Mrzonka to pomysł lub zamiar, który z góry spisany jest na straty, ponieważ jest to coś niemożliwego do spełnienia. Synonimy dla słowa mrzonka to m.in.: złudzenie, miraż, marzenie ściętej głowy, utopia, domek z kart, urojenie, abstrakcja, iluzja, fatamorgana, marzenie, wizja, fantazja, wymysł, fikcja, bańki mydlane.
Przykładowe zastosowanie w zdaniach:
1. Mrzonką dla osoby mającej słabe oceny jest świadectwo z czerwonym paskiem na koniec roku. Jeśli oceny takiego cz�
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie :(
Udało się! :) Na Twojej skrzynce mailowej znajduje się kod do aktywacji konta
";
�owieka to zazwyczaj jedynki i dwójki to nierealne jest osiągnięcie średniej 4,75.
Zdanie: Czerwony pasek to dla mnie mrzonka, ponieważ większość moich ocen to noty niedostateczne i dostateczne, czyli jedynki i dwójki.
2. Dla osoby, która jest mocno przywiązana do swojego kraju oraz nie zna języków obcych, mrzonką jest wyprowadzka np. do USA czy Hiszpanii.
Zdanie: Wyjazd do USA jest dla mnie mrzonką, ponieważ nie byłabym w stanie wyprowadzić się z Polski i nie chciałabym stracić codziennego kontaktu na żywo z moją rodziną.
3. Dla osoby introwertycznej, nieśmiałej i małomównej mrzonką jest stanie się odważnym, otwartym oraz gawędziarskim.
Zdanie: Kasia nie lubi dużo mówić i jest bardzo zamknięta na otoczenie, więc mrzonką jest to, by zaczęła być wylewna, gadatliwa, kontaktowa.
Dodaj komentarz jako pierwszy!