nadprzyrodzone czy nad przyrodzone – razem czy osobno
Poprawna pisownia tego wyrazu to nadprzyrodzone, a zatem pisane łącznie. Reguła mówi o tym, że przedrostek nad stanowi tzw. przedrostek poprzedzający, co wskazuje na to, że w takim wypadku wyraz z takim przedrostkiem zawsze będzie napisany łącznie.
1. Niemal nadprzyrodzone zdolności bramkarskie uchroniły dzisiaj faworytów od kompromitującej porażki ligowej.
2. Siła swojej natury znowu ukazała swoje nadprzyrodzone możliwości co budzi najwyższą grozę w sytuacji, kiedy ona może faktycznie wpłynąć na dziesiątki ludzkich istnień czy na utratę dorobku całego życia.
3. Coraz więcej w filmach czystego nadprzyrodzonego efektu specjalnego, a coraz mniej dobrego kina, dla którego ludzie wykupują bilety i chętnie spędzają wolne wieczory. Moim zdaniem idzie to w bardzo złym kierunku.
4. Dopiero nadprzyrodzone siły przechodniów były w stanie jakkolwiek pomóc nam wypchnąć samochód który zgasł na środku drogi i za żadne skarby nie chciał ponownie odpalić.
5. Opieka nad dziećmi bywa czasem zadaniem, które wymaga zarówno nadprzyrodzonych sił, jak i cierpliwości, bo potrafią tak mocno dać w kość, że po kilku godzinach odechciewa się życia, ale też nie wyobrażamy sobie na dłuższy czas życia bez nich.
6. Gdyby tylko nadprzyrodzone moce mogły nam pozwalać cofać się w czasie, to na pewno byłbym jednym z pierwszych, którzy by z tego skorzystali i naprawiłbym te wszystkie błędy, które popełniłem.
7. Chyba tylko jakieś nadprzyrodzone moce pozwoliły przeżyć małemu jelonkowi atak potężnego lwa, który w pewnym momencie odpuścił atak na zwierzę i oddalił się w głąb puszczy.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!