naprzekór czy na przekór – razem czy osobno
Nie ma tutaj reguły, ale przyjęte jest, aby to wyrażenie pisać oddzielnie, a więc NA PRZEKÓR.
Na przekór wszystkim emerytowany maratończyk jeszcze raz włożył biegowe buty i w celu charytatywnym przebiegł w tydzień dystans całego województwa. Niesamowite, że w tym wieku można mieć jeszcze tyle chęci i wigoru do takich działań.
Gdybym chciał ci zrobić na przekór to gwarantuje ci, że narobiłbym ci takiego wstydu za to jak potraktowałaś mnie przy swojej rodzinie, że nigdy w życiu już nie byłabyś zdolna do zrobienia mi czegoś takiego.
Na przekór wielu ekspertom, drużyna skazywana na szybki i rychły spadek potrafiła utrzymać się w lidze i napsuć krwi wielu dużo wyżej notowanym rywalom.
Gdybym chciał stwierdzić, czy kierownik zrobił mi dzisiaj na przekór, odsyłając mnie na linię, na której nienawidzę pracować to myślę, że śmiało mogę odpowiedzieć, że tak, zrobił to zdecydowanie na przekór.
Dzieci lubią robić rodzicom na przekór, a to nie założą czapki, a to specjalnie nie założą gumiaków, kiedy idą skakać po kałuży, a potem jak się przeziębia albo źle się czują to dopiero przychodzą z płaczem, że mieli rodzice rację.
Warunki pogodowe zrobiły dzisiaj naszej grze w koszykówkę na przekór, bo postanowiło się porządnie rozpadać co zaprzepaściło nam na długie minuty możliwość jakiekolwiek gry.
Przekonałem się dzisiaj, że mam bardzo dużo pecha w miłości, na przekór losu, akurat dzisiaj musiałem przechodzić przez park, w którym nakryłem moją dziewczynę jak migdali się z jakimś kompletnie nieznanym mi facetem.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!