nie chętnie czy niechętnie – razem czy osobno
Poprawnie pisze się „niechętnie”.
Przykładowe zdania z tym słowem:
– Franka niechętnie zgodziła się na pójście na mecz piłki nożnej, gdyż bardzo nie lubi tej dyscypliny sportu.
– Pan Horacy niechętnie opuścił domek letniskowy nad morzem.- Zawsze bardzo niechętnie zabieram się do nauki historii. Nie lubię tego przedmiotu i niezbyt wchodzą mi te wszystkie daty i zagadnienia.
– Wszystkim wydaje się, że małe dzieci niechętnie sprzątają swoje pokoje, a czasami zdarza się tak, że to właśnie one utrzymują większy porządek od niektórych dorosłych.
– Dominik niechętnie wstaje rano, ponieważ wie, że musi iść do szkoły, a bardzo tego nie lubi. Chłopak najchętniej w ogóle by się nie uczył albo ewentualnie robiłby to z domu.
– Kamila niechętnie zgodziła się na przedstawioną propozycję. Wolałaby dostawać większe wynagrodzenie i pracować troszeczkę mniej.
– Dominik niezbyt lubi warzywa i zawsze, gdy tylko mama przyrządza jakąś sałatkę albo kanapki z warzywami chłopak niechętnie przychodzi do kuchni i je zajada.
– Mama mojej najlepszej przyjaciółki niechętnie zgodziła się na biwak organizowany przez naszą wychowawczynię.
– W każdy poniedziałek niechętnie zbieram się na dodatkowe zajęcia z plastyki. Lubię malować i rysować, ale akurat te zajęcia są bardzo nudne i mamy na nich tylko teorię bez praktyki.
– Babcia Macieja zrobiła mu sweter na drutach. Ten bardzo niechętnie go włożył, gdyż uznał, że to wstyd nosić takie ciuchy.
– Mój brat jest takim typem człowieka, co nie znosi nie mieć racji. Zawsze niechętnie przyznaje się do błędu.
– Marysia zaprzyjaźniła się z nowym chłopakiem ze szkoły. Spędzają razem dużo czasu i niechętnie się rozstają.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!