niebawem czy nie bawem – razem czy osobno
Poprawna pisownia tego wyrazu to niebawem. Jedynym wyjaśnieniem takiej pisowni może być fakt, że słownik języka polskiego nie identyfikuje wyrazu bawem. Dlatego pisowni niebawem nie należy rozdzielać, gdyż stanowi to jeden wyraz.
1. Niebawem ma do nas przyjechać zamówiona wczoraj pralka, dlatego jak możesz to nie umawiaj się z nikim, bo będziesz mi potrzebny, że ją wnieść na górę.
2. Od trzech godzin słyszę, że będziesz gotowa do wyjścia już niebawem, za chwilę nie będziemy musieli się już nigdzie szykować, bo film dobiegnie końca a wszystkie restauracje zostaną zamknięte.
3. Mam wielką nadzieję, że remont naszego nowego gniazdka już niebawem dobiegnie końca i będziemy mogli spokojnie rozpocząć przeprowadzkę.
4. Tak mamo, niebawem wrócę do nauki, chciałem tylko trochę pograć i odpocząć, bo jestem już trochę zmęczony ciągłą nauką. Jak już będę umiał co trzeba to ciebie zawołam i sprawdzisz, czy wszystko umiem dobrze.
5. Jeżeli tak dalej będziemy kaleczyć swoje spotkania, to już niebawem możemy znaleźć się w strefie spadkowej i nasza sytuacja stanie się już bardzo ciężka. Nie możemy do tego puścić za wszelką cenę.
6. Przekonałem się, że niebawem u kobiety nie oznacza krótko. Czekałem na moją przyszłą dziewczynę 4 godziny przed domem, po czym okazało się, że dalej nie była gotowa do wyjścia na spacer. Dlatego już nie miałem ochoty dłużej na nią czekać i poszedłem do domu.
7. Nasz związek chyba nie ma już żadnej przyszłości i domyślam się, że niebawem się ze sobą rozejdziemy.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!