niekilka czy nie kilka – razem czy osobno
Poprawna pisownia tego wyrazu to nie kilka.
Zasada w tym wypadku będzie mówić o pisowni partykuły nie z liczebnikiem jakim jest kilka oddzielnie.
1. Nie wiem ile razy już ci to mówiłem, na pewno nie kilka tylko o wiele więcej, że nie masz prawa na takie spoufalanie się z dużo starszymi od siebie mężczyznami. Czy ty nie widzisz co takie osoby potrafią z młodymi dziewczynami robić? Po co chcesz się narażać?
2. Nie kilka, ale nawet dwadzieścia razy dzisiaj musieliśmy biegać do odchodzącego pacjenta, kilka razy reanimacja przynosiła efekty w kilku niestety nie. Nie lekceważmy obecnej sytuacji, bo jest ona naprawdę nie do pozazdroszczenia.
3. Podszedłem do sprawy nie kilka razy a najwyżej raz, bo uznałem, że jeżeli mamy to jakoś rozwiązać między sobą to raz a porządnie. Jak dostanę w mordę no to trudno, morda nie szklanka, nie potłucze się.
4. Ruszyli całą drużyną w kierunku pierwszego punktu kontrolnego, niestety takich podczas dzisiejszego biegu jest nie kilka, ale kilkanaście i to na bardzo różnorodnym terenie co tylko utrudnia cały wysiłek.
5. Plan dnia wziął w łeb, kiedy okazało się, że pewien mistrz, który uważa się za nie wiadomo jakiego kozaka tak przykozaczył, że zniszczył nie kilka, ale chyba cały dorobek naszej tygodniowej pracy i praktycznie zniszczył nasze zlecenie, które upływało do jutra. Ta sytuacja moim skromnym zdaniem powinna zmusić władze do tego, aby tego cymbała, bo już naprawdę inaczej nie można czegoś takiego nazwać wyrzucić natychmiastowo z pracy, aby nie pozwalać sobie na dalsze straty.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!