🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

nienawidzieć czy nienawidzić

Nienawidzieć czy nienawidzić? Oto jest pytanie.

W tym przypadku forma nienawidzieć jest uznawana jako błąd ortograficzny. Opcja nienawidzić zdecydowanie przeważa w zgodności z zasadami języka polskiego.
Poniżej znajdują się przykłady zdań, by lepiej zapamiętać poprawną wersję zapisu.

Słowo nienawidzić –zastanówmy się jak często używamy go w kontakcie z drugim człowiekiem?

Dobrze, może nie podoba cię się mój koncept na scenariusz do naszej sztuki, ale żeby nawet bez przeczytania pierwszej strony stwierdzić, że się go nienawidzi, nie jest zgodne ze zdrowym rozsądkiem.

Osoby zmagające się z klaustrofobią nienawidzą przebywania w małych, ciasnych pomieszczeniach, a szczególnie zamkniętych przestrzeniach.

„Jak ja nienawidzę smerfów!” – wybrzmiał na sali błędnie zapamiętany słynny cytat z kultowej bajki, co spowodowało wybuch śmiechu i oklasków wśród zgromadzonych gości na występie komika.

Gdybyśmy wszyscy siebie nienawidzili nawzajem, świat stałyby się emocjonalną, skutą lodem pustką, bez choćby przebłysku miłości.

To, że nie tolerujecie poprzedniego zachowania współlokatora, nie oznacza to, że należy go nienawidzić. Przecież każdy z nas popełnia błędy i jest wart drugiej szansy.

Nikt z całej grupy nie potrafił zrozumieć, dlaczego reszta obecnych w studio współzawodników podczas poprzedniej konkurencji tak bardzo ich nienawidziła.

Teraz już wiem, że jest mi cię łatwiej nienawidzić niż kochać – wyszeptała obojętnym, a zarazem drwiącym tonem, niszcząc resztki złudzeń, które pozostały między nimi.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!