niepasuje czy nie pasuje – razem czy osobno
Poprawna pisownia tego określenia to nie pasuje, a więc oddzielnie.
Mamy tutaj zastosowanie reguły, która mówi o pisowni partykuły nie z czasownikami zawsze oddzielnie.
1. Nie pasuje mi położenie tego narożnika względem salonu. Musimy go przestawić, bo on zabiera nam zdecydowanie za dużo miejsca.
2. Przepis który mówi o tym, że po każdym wyjściu z zakładu należy jeszcze udać się do dyżurki podpisać listę, z jednej strony jest dobry, bo mamy zawsze gwarancję, że nasz stosunek pracy jest udowodniony, ale z drugiej mi nie pasuje, bo muszę nabić dodatkowe metry, żeby z bazy wyjść specjalnie tam i dopiero wyjść z zakładu.
3. Nie potrafisz chyba kupować mi ubrań na oko, bo te spodnie też mi nie pasują, są zdecydowanie za małe.
4. Nie pasują mi płaskie buty, mam już swoje lata to fakt, ale dalej, jeżeli mam wybierać, to zdecydowanie wolę, adidasy czy nawet jakieś bardziej wygodne trampki.
5. Ten nowy nie pasuje nam do układanki, odstaje dosyć wyraźnie od reszty drużyny poziomem i mam duże wątpliwości czy uda nam się go przez ten rok jakoś wyciągnąć do stanu jakiejkolwiek użyteczności.
6. Powiem tak, nie pasuje mi już ten układ, że niby jesteśmy razem, kochamy się, a ciągle wiercisz mi o wszystko dziurę w brzuchu. A sama na wszelkie możliwe sposoby szukasz jakichś flirtów albo innych możliwości aktywności z facetami. Nie wiem, czy na takim podejściu jest jeszcze sens budować ten związek.
7. Po długim namyśle uznałem, że ten fotel nie pasuje mi do reszty pokoju, więc postanowiłem go wywalić i zamówiłem sobie nowy, który będzie idealnie pasował do kolorystyki wnętrza.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!