🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

niepewnie czy nie pewnie

Nie możemy zapisać „nie pewnie”, ponieważ byłoby to sprzeczne z zasadami, które nakazują pisanie przysłówków w stopniu równym pochodzących od przymiotników łącznie z partykułą „nie”. Zgodnie z tym zapiszemy: niepewnie.Przykłady:1. On podszedł do niej bardzo niepewnie, przez co odniosłam wrażenie, że towarzystwo tej dziewczyny bardzo go krępuje. Powinna dodać mu pewności siebie, skoro widzi, jak się stara.
2. Weszłam do tego mieszkania bardzo niepewnie, ponieważ bałam się, że trafiłam pod zły adres, a koleżanka kazała mi wejść do środka bez pukania, bo jej młodsza siostra spała. Drzwi specjalnie dla mnie zostawiła otwarte.
3. Nie podchodź do tego tak niepewnie, przecież wykułaś wszystko na blachę. Jestem pewna, że zdasz ten egzamin z najlepszym wynikiem. Niepotrzebnie się stresujesz.
4. Ola zawsze wszystko robiła tak niepewnie, jakby się obawiała, że popełni jakiś błąd i ktoś ją za to skarci, a przecież dopiero się uczyliśmy, więc mieliśmy prawo do błędów. Nie wiem, skąd wzięło się jej podejście do tej sprawy.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!