niepomalowane czy nie pomalowane – razem czy osobno
Niepomalowane czy nie pomalowane – razem czy osobno? Oto jest pytanie.
Podczas tego ortograficznego starcia znacząco wygrywa pierwsza przytoczona powyżej opcja – niepomalowane. Bardzo ważne jest, by pamiętać o łącznej pisowni przymiotników w stopniu równym z partykułą „nie” Ta prosta zasada pozwoli na unikanie rażących błędów w tworzonych przez nas tekstach.
Poniżej znajdują się przykłady zdań, by lepiej zapamiętać poprawną wersję tego słowa.
„Czy nie zgodzi się Pani ze stwierdzeniem, że każde paznokcie, nawet te niepomalowane, wyglądają lepiej, niż efekt jaki otrzymałam w tym salonie?!” – zbulwersowana klientka przekroczyła próg placówki, kierując swoją wypowiedź w stronę pierwszej napotkanej kosmetyczki.
Prosimy nie dotykać niczego w naszym apartamencie, ostateczne zmiany w kolorze ścian nie zostały jeszcze zaakceptowane, dlatego wydają się one być niepomalowane.
Niepomalowane na żaden kolor ramy wiszących obrazów sprawiały iluzję optyczną o lewitujących na ścianach płótnach dla każdego, kto przychodził na modernistyczną wystawę w muzeum.
Jeżeli te wazony zostaną niepomalowane do rozpoczęcia uroczystego otwarcia, to obawiam się, że nie uda się nam zachęcić klientów do nowego sklepu w tej dzielnicy.
Cały zarząd artystyczny został poproszony do opracowania kolorystycznego wizerunku biura oraz wykonanie muralu z logiem firmy, a w efekt był taki, że wszystkie ściany były niepomalowane.
„Przecież niepomalowane drzwi nie stanowią problemu”- stwierdził, dolewając sporej porcji oliwy do ognia.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!