niewszystkie czy nie wszystkie – razem czy osobno
Poprawna pisownia tego zwrotu to nie wszystkie.
Wiele osób mylnie odbiera wszystkie jako przymiotnik, bo teoretycznie można zapytać jakie? Wszystkie. Ale w tym konkretnym przypadku wszystkie jest tutaj zaimkiem a konkretnie mówiąc zaimkiem tzw. upowszechniającym, czyli takim, który jest formą niemęskoosobową od wszyscy.
1. Nie wszystkie warunki potrzebne do spełnienia, aby móc starać się o remont kamienicy zostały spełnione, ale i tak mamy stosunkowe duże szanse na to, aby otrzymać spore środki, które będą nam przydatne.
2. Nie zdałem sobie nawet sprawy z tego, że nie wszystkie lwiątka poszły za swoim przewodnikiem stada i całkowicie odpuściły sobie upolowanie tych trzech antylop, które stanowiły doskonałe źródło do nakarmienia.
3. Nie wszystkie karty ułożyły się na korzyść, ale wszystko na szczęście potoczyło się szczęśliwie i udało się pokonać bardzo trudną przeszkodę na drodze do pokonania tej piekielnie trudnej trasy.
4. Okazało się, że nie wszystkie cylindry w silniku pracowały należycie, co sprawiło, że dlatego bolid miał dużo mniej mocy i nie był w stanie konkurować ze swoimi rywalami.
5. Pięknie wygląda sytuacja, kiedy nie wszystkie moce, ba żadne moce nie stoją po twojej stronie a mimo to i tak jesteś w stanie pokonać dużo wyżej notowanego to jesteś z siebie piekielnie dumny i zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę jesteś w stanie pokonać każdego.
6. Nie wszystkie kamery od VAR były sprawne, jednak ta kluczowa była w stanie idealnie stwierdzić, że bramka została zdobyta w sposób nieprawidłowy.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!