niezrobienie czy nie zrobienie – razem czy osobno
Poprawna pisownia tego wyrazu to niezrobienie.
Zasada w tym przypadku mówi o pisowni nie z rzeczownikami zawsze łącznie, zrobienie jest rzeczownikiem powstałym od czasownika, więc tę definicję spełnia.
1. Niezrobienie tego pokoju jest ciągle moim takim małym męskim kompleksem, ale ani finanse, ani czasu nie pozwalają mi ciągle jakiś poważniej zabrać się za renowację tego ostatniego niewykończonego pokoju.
2. Mam nadzieję, że tkwi w tobie pełna świadomość tego, że niewykonanie tego zdania domowego grozi kolejną jedynką a w twoim wypadku także ryzykiem niekwalifikowania do egzaminu maturalnego.
3. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że celowe było niezrobienie tutaj przejścia dla pieszych, tylko po to, żeby była kolejna poducha na osoby, które nie mają chęci przechodzić tych stu metrów do pasów a mandaty zawsze w cenie.
4. Udałem się do siedziby naszej wspólnoty mieszkaniowej, zadać jedno krótkie, ale treściwe pytanie. Dlaczego do dzisiaj niezrobiona jest w sposób poprawny kanalizacja pod naszym blokiem, która wybija praktycznie bez przerwy a najgorzej w sytuacji ulew czy nawet niewielkich, ale przelotnych opadów, wtedy nie ma żadnej drożności i oprócz potwornego smrodu jest także problem z nadmiarem wody. Dostaliśmy bardzo miłą wiadomość o tym, że te działania nie mogą być obecnie realizowane, gdyż, wspólnota nie ma możliwości finansować modernizacji linii kanalizacji, a to kosztuje. Musimy jakoś z tym żyć. No fajnie, mogę się zamienić z osobami, które nie mają okien od strony tego wywalającego szamba i zobaczymy czy wytrzymają, chociaż tydzień.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!