niezrobione czy nie zrobione – razem czy osobno
Poprawna pisownia tego wyrazu to niezrobione, a więc łącznie.
Tutaj mamy zasadę, która mówi o pisowni partykuły nie z imiesłowami przymiotnikowymi i przysłówkowymi łącznie.
1. Nie pójdziesz z kolegami pograć w piłkę, dopóki niezrobione są zadania domowe na jutro do szkoły.
2. Obiecałeś mi wywiesić wyprane ubrania, a to jest niezrobione, zrobisz to czy znowu rzuciłeś tylko pustą obietnicę bez pokrycia?
3. Mamy jeszcze kilka niezrobionych uchwytów do dźwigu, jutro będziemy musieli już mocniej przycisnąć, żeby do końca tygodnia mieć wszystko zapakowane i wysłane do klientów.
4. Mam wielką nadzieję, że to co jeszcze jest niezrobione będzie w ciągu dnia wykonane, liczę bardzo na was i waszą prawdomówność.
5. Mam bardzo duże obawy, czy celowe niezrobienie flagi akurat tej drużynie będzie z korzyścią dla nas. To już lepiej moim zdaniem jest nie przyjmować żadnych ofert od drużyn, z którymi w teorii mamy kosę i nie będzie problemu z tym aby sumienie nam nie pozwalało robić czegoś na co się umawiamy.
6. Zgodzimy się chyba wszyscy, że jeżeli nasze reformy będą niezrobione, lub odłożone w czasie to będziemy potem mieć bardzo duży problem, żeby wprowadzić je w życie, bo koalicja staje się coraz bardziej krucha i może nie wytrzymać do momentu rozpatrywania tych ustaw, które obecnie są dla nas priorytetowe.
7. Niezrobione przez nas kanapki okazały się kością niezgody między właścicielami a osobami, które wynajęły nasz catering. Więc możemy być już pewni, że dostaniemy za to srogą burę i możemy pożegnać się z premiami.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!