opatrznie czy opacznie
Poprawna pisownia tego wyrazu to opacznie.
W polskiej pisowni nie ma takiego określenia jak opatrznie, jak wielu takiego zwrotu używa. Opacznie jest odmianą, słowem pochodnym od określenia na opak, to tak naprawdę jedyna reguła jaką można wyjaśnić taką pisownię.
1. Myślę, że jestem człowiekiem, który często patrzy zbyt opacznie widzi pewne rzeczy, przez co nie potrafię ich odpowiednio ocenić czy zweryfikować.
2. Opacznie rzucił tylko okiem na dosyć istotną sprawę, czyli dokumenty, które mają być dowodem na defraudację publicznych środków z kasy fundacji.
3. Całkiem przyzwoite było to jedzenie w tej restauracji, chociaż odnosiło się wrażenie, że nie zawsze kucharz interesował się jakością potraw i tak opacznie tylko zerka czy nic złego się tam nie dzieje.
4. Najgorsze co można robić jako kierowca, czy też pracownik który rozwozi towar to opacznie tylko zerkać na drogę, o czym przekonał się jeden z kierowców dostawczaka. Który nie zauważył zmienionego światła na czerwone i z impetem wjechał w tył jednego z osobowych samochodów, oczywiście skończyło się to mandatem karnym, a także wnioskiem o pokrycie szkół związanych z osobówką w którą ten dostawczak trafił.
5. Przepraszam cię najmocniej, że tylko tak opacznie zwracam na ciebie uwagę, ale muszę ten projekt do dzisiaj mieć skończony i muszę w pełni skoncentrować się na monitorze. Ale obiecuję, że jak tylko uda mi się skończyć to zlecenie to będziemy mieć dużo czasu dla ciebie i w pełni go wykorzystamy, aby wspólnie spędzić ze sobą więcej czasu.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!