🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

partykuła czy partykóła

Partykuła czy partykóła? Oto jest pytanie.

Oczywiście jedyną poprawną formą tego wyrazu jest partykuła. W codziennym zapisie bardzo często spotykamy się z tym elementem polskiego języka. Zgodnie z panującą definicją nadaje ona zabarwienia uczuciowego do wypowiedzianego zdania. Używając partykuła łatwiej jest nam wyczuć intencje mówiącej osoby. Rola tej części mowy może być różna w zależności od wybranego słowa. Przypomnijmy teraz występujące rodzaje partykuł:
– wątpiąca
– twierdząca
– rozkazująca
– przecząca
– mnożna
– życząca
– akcentująca
– wzmacniająca
– pytająca
– ograniczająca
– przypuszczająca

Poniżej znajduje się kilka przykładowych zdań umilających naukę zapisu zgodnego z ortografią.

Jedną z niesamodzielnych i nieodmiennych części mowy występującym w języku polskim jest to partykuła.

Podczas ostatniego egzaminu udało się jej zdobyć największą liczbę punktów, co równało się osiągnięcie oceny bardzo dobrej ze sprawdzianu, które zawierał również zagadnienie o partykule.

Niestety nie udało się jeszcze niektórym uczniom tej placówki edukacyjnej opanować pisowni partykuły nie z czasownikami, dlatego muszą się oni poprawić swoje dotychczasowe wyniki.

Duma przepełniała rodziców pewnego chłopca, któremu udało się zająć pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie pod hasłem:,,Partykuła – niezwykła część mowy”

Używanie odpowiednich partykuł sprawia, że nie tylko wzbogacamy swoje słownictwo, ale także przekazujemy emocje jakie wyrażamy wobec jakiegoś tematu.

Dziękuję za pomoc w nauce partykuł, gdyby nie ty nie wiem jak poradziłabym sobie na sprawdzianie.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!