płciowy czy pułciowy
Poprawna pisownia tego wyrazu to płciowy.
Geneza powstania tego wyrazu to zapożyczenie czy też bardziej wywodzenie się słowa, od którego mamy płeć, chodzi o opłcenie, co w teologii o przyjęcie ciała Chrystusa. To właśnie ma symbolizować możliwość poprzez funkcje narządów mężczyzny i kobiety rozpoznać płeć biologiczną.
Lata się zmieniają, ale ciągle nie zmienia się ta chora mentalność w szkołach, że jak tylko porusza się na zajęciach tematy narządów płciowych to wybucha jeden wielki śmiech i zachowanie rodem z podstawówki.
Tożsamość płciowa jest jedną z kluczowych w rozwoju człowieka. Jednak z każdym rokiem do głosu dochodzi także szereg stwierdzeń, że nie powinna stanowić jedynego kryterium, jeżeli chodzi o samo podejście do tematu płci.
Dzisiaj studenci poznawali wszelkie możliwe aspekty, jeżeli chodzi o kobiece i męskie narządy płciowe, i dowiedzieli się, że wbrew pozorom jest to bardzo złożona materia która musiała być rozłożona na kilka wykładów.
Dzieci bardzo szybko łapią i rozumieją zalety i wady swoich płci, ale co najważniejsze czują się z nimi bardzo pewnie i rozumieją, że jako przedstawiciele płci czy do męskiej czy żeńskiej mają swoje obowiązki, ale także swoje prawa. To dobry krok w kierunku uczenia i zaznajamiania dzieci w materii edukacji seksualnej, która powinna być wprowadzana, ale w sposób bardzo lekki i przystępny.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!