poprostu czy po prostu – razem czy osobno
Poprawna pisownia tego wyrazu to „po prostu”, a więc oddzielnie.
„Po prostu” jest wyrazem przyimkowym, gdzie zasada mówi, że przyimki z rzeczownikami czy przysłówkami zawsze będą pisane oddzielnie.
Przykładowe zdania:
1. Myślę, że tutaj nie ma co specjalnie kombinować, tylko po prostu musimy zastosować najprostsze metody, aby jakoś odkręcić te spieczone śruby, bo rozwalanie całego sprzętu w tym momencie nie wchodzi w grę.
2. Myślę, że gdyby nie doszło do defektu roweru na trasie, to po prostu dzisiejszy zwycięzca etapu zostałby zmasakrowany na ostatnim podjeździe przez głównego faworyta do wygrania całego wyścigu.
3. Chciałbym powiedzieć coś dobrego o tej potrawie. Ale ona jest po prostu niesmaczna; przypalone mięso, bardzo słaby sos, który jest zrobiony chyba z samej mąki.
4. Udanie się do banku było ostatnią deską ratunku, jeżeli chodzi o nieprawidłowe rozliczenie moich przychodów z tytułu umowy o pracę. To się po prostu w głowie nie mieści, że w czasach, kiedy technologia jest na takim poziomie, wciąż może dochodzić do błędów, które skutkują takimi stratami.
5. Niesamowite jest to, jak szybko i po prostu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki możemy przelewać sobie środki z jednego konta na drugie. Kiedyś żeby załatwić taką transakcję trzeba było poświęcić pół dnia, bo wszystko musiało być wykonane osobiście i od ręki. Dzisiaj wystarczy tak naprawdę 90 sekund, kilkanaście kliknięć w aplikacji i już możemy przelać na konto córki czy męża środki brakujące na zakupy czy inne zobowiązania.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!