powierzyć czy powieżyć
Poprawna pisownia tego wyrazu to powierzyć.
W tym przypadku mamy do czynienia z zasadą, która mówi, o zamianę rz na r (wierzyć bo wiara).
1. Podjąłem decyzję, że od dzisiejszego dnia, wszystkie kwestie logistyczne związane z trzymaniem terminów realizacji powierzam tobie. Jako kierownik działu myślę, że jesteś już w pełni gotów do tego, aby trochę odciążyć mnie od wszelkich obowiązków. Oczywiście to się również wiąże z większą wypłatą, czyli podwyżką krótko mówiąc.
2. Uważajcie na osoby starsze, ponieważ one coraz częściej wpadają w spirale reklam o dożywotnich rentach itp. co powoduje, że bez żadnych oporów powierzają tym firmom dorobki swojego życia i jeszcze szybciej to wszystko tracą.
3. W ramach powierzonych dzisiaj zadań, na moje barki spadło kontrolowanie uczniów na maszynach. Paradoksalnie zadanie najcięższe z możliwych, bo muszę być wszędzie dookoła i jeszcze pilnować czy młodzi sobie nie zrobią krzywdy. Wymagające i wyczerpujące zadanie.
4. Dużym błędem było powierzenie opaski kapitana osobie tak elektrycznej, która jak się okazało nie potrafi zapanować nad swoim temperamentem. Tutaj całą winę muszę wziąć na siebie, bo to moja w pełni decyzja która okazała się błędna.
5. Miałem kiedyś przyjaciela, któremu ufałem bezgranicznie i byłem w stanie powierzyć nawet najbardziej wstydliwą dla mnie tajemnice. Tym bardziej jest mi przykro, że ten postanowił się na mnie tak wypiąć i pokazać ile tak naprawdę znaczyła dla niego taka przyjaźń, poczułem się bardzo dotknięty i zmieszany z błotem tak naprawdę.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!