pożegnanie czy porzegnanie
Poprawna pisownia tego wyrazu to pożegnanie.
W przypadku tego wyrazu nie ma zastosowania żadna reguła ortografii więc jego pisownię musimy zapamiętać.
1. Nadszedł czas naszego pożegnania, mimo że nie jestem na to gotów to niestety przydział do wojska nie poczeka, mam nadzieję, że wrócę do cywila najszybciej jak to tylko będzie możliwe.
2. Sytuacja zdrowotna zmusiła mnie niejako do tego, aby pożegnać się z niezdrowym i bardzo toksycznym dla organizmu jedzeniem, póki jeszcze mam nadzieję i szansę na to aby wyjść na względną prostą i chce tę szansę wykorzystać.
3. Chciałem powstrzymać emocje przy pożegnaniu mojej mamy, którą dzisiaj musiałem pochować. Było bardzo ciężko, ale obiecałem mamie, że pożegnam ją z należytym szacunkiem i powagą i mimo trudności udało mi się dotrzymać tego słowa.
4. Zgadzamy się chyba wszyscy, że ten zawodnik powinien po sezonie pożegnać się z klubem, zachowuje się bardzo nieprofesjonalnie i ma w nosie reprezentowanie naszego klubu. Spróbujemy jakoś aktywować zapis w kontrakcie mówiący o możliwości jego zerwania w sytuacji, kiedy osoba wypełniająca kontrakt nie robi tego w sposób profesjonalny i adekwatny do rzeczywistości.
5. Jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość o pożegnaniu dotychczasowych władz klubu. Po tym jak na światło dzienne wyszła informacja o defraudowaniu sporych sum pieniędzy z klubowej kasy, po audycie okazało się, że długi mogą być zbyt wielkie, aby dokończyć sezon nie mówiąc już o bardzo nikłych szansach na rozpoczęcie sezonu w tej samej lidze w przyszłym roku.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!