pozór czy pozur
Poprawna pisownia tego wyrazu to pozór.
Pisownia tego wyrazu wychodzi z zasady, która mówi o pisowni przez ó wskutek zamiany na o (pozór bo pozory).
1. Nie możemy dłużej z naszej kuchni robić pozoru dobrej restauracji, bo za chwilę będziemy mogli tylko zwijać kiecę i zamykać ten syf.
2. Podszedłem do problemu na pozór bardzo spokojnie, co jak na mnie jest aż zastraszająco dziwne, bo zwykłem być wulkanem energii, ale nie zawsze tej pozytywnej a w tym momencie jakbym był dosłownie jakimś kwiatem lotosu.
3. Wyglądasz na pozór na takiego cwaniaczka czy pakera, ale widziałem już nie raz jak pali ci się grunt pod nogami i wtedy strasznie panikowałeś. Nie wiem czemu udajesz kogoś, kim tak naprawdę nie jesteś, to nie ma najmniejszego sensu.
4. Wygląda na to, że pozór dobrej drużyny staje się faktem, kolejna ligowa wygrana skierowała gospodarzy na podium ligowej tabeli, z coraz większymi szansami na realną walkę nawet o mistrzostwo krajowe.
5. W telewizji jazda samochodem wydaje się bardzo prosta, ale to tylko pozór. Szczególnie kiedy raz na jakiś czas włączę sobie relacje z rajdów, i jest podgląd chociażby do kabiny pokładowej, nie raz i nie dwa byłem mokry, mimo że przecież nie jechałem bezpośrednio w samochodzie, ale tak to działało na emocje widza.
6. Wywóz śmieci, a raczej brak tego wywozu pokazał jak w soczewce jakim wielkim pozorem był ten wielki program segregacji i dbania o środowisko, skoro miasto za nim kompletnie nie nadąża. To jest chore, bo nie jest ani taniej jak obiecali, ani czyściej i ekologiczniej, jak obiecali.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!