przeczuwać czy przeczówać
Poprawna pisownia tego wyrazu to przeczuwać.
W tym wypadku będziemy warunkować ten zapis kwestiami historycznymi. Dzisiejszy czasownik czuć, od którego powstało przeczuwać jest słowem powstałym z prasłowiańskiego cuti, o tym samym znaczeniu.
1. Mam przeczucie tak naprawdę graniczące z pewnością, że tutaj jeszcze dojdzie do jakieś wrzutki przez partię rządzącą która kompletnie zmieni bieg postępowania tej ustawy.
2. Często w swoim życiu kierowałem się przeczuciem i przyznaje się bez bicia, że nie zawsze na tym wychodziłem najlepiej, brakuje mi tego pierwiastka kobiecej intuicji.
3. Na ostatniej mapie finału zawodników formacji niebieskiej perfekcyjnie przeczuwał, że drużyna czerwona dopuści się invade’u, czyli potocznie mówiąc zakradnięcia się pod jeden z obozów sojuszniczych i zastawili pułapkę która kompletnie odcięła im możliwości ataku, po czym niebiescy mogli ruszyć do kontry, która tak naprawdę na dzień dobry ustawiła przebieg decydującej mapy.
4. Poszedłem na ugodę, zgodnie z przeczuciem mojej mamy postanowiłem pójść z ułożeniem instalacji tak jak ona myślała, niestety tym razem nie miała racji, bo okazało się, że plany pokrywały się z tym, co było na ścianach i dołożyłem sobie tylko więcej roboty.
5. Zacząłem pismo nosem przeczuwać, że mój rower odmawia posłuszeństwa, i nie daje mi w tym momencie żadnej gwarancji, że dojadę nim do domu.
6. Miałem duży dylemat, ponieważ miałem przeczucie, że wstąpienie w spółkę z tym konkretnym inwestorem może mi się odbić bokiem, z drugiej strony, jeżeli wypali to może stanowić trampolinę dla rozwoju mojej firmy.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!