przy czym czy przyczym – razem czy osobno
Poprawna pisownia tego zwrotu to przy czym, a więc pisownia oddzielnie.
Jest to tzw. spójnik złożony, który jest uzupełnieniem tego, co napisaliśmy w pierwszej części wypowiedzi.
1. Nie wiem, czy to dobry pomysł, żeby wnosić tę szafę we dwóch, przy czym musimy jednak pamiętać, że jest to dosyć wąski korytarz mi może być trudnym wciśnięcie się więcej niż dwóch osób.
2. Forma fizyczna mojej skromnej osoby jest obecnie bardzo słaba, przy czym jednak chciałbym dodać, że dopiero od niedawna wróciłem do jakiekolwiek aktywności po tym kiedy nie miałem żadnych szans przy moim poprzednim miejscu zatrudnienia.
3. Wydało się w końcu, że oskarżenie o molestowanie było fałszywe, przy czym musimy jednak zrozumieć dziewczynę, która musiała przechodzić bardzo trudny okres w życiu, nie mniej na pewno nie jest niczym chlubnym rzucanie takich oskarżeń w kierunku zupełnie obcego chłopaka.
4. Jestem zdziwiony, że przy takiej pogodzie jednak decydujemy się na rozegranie spotkania. Przy czym oczywiście musimy mieć na uwadze, że terminarz już teraz jest bardzo ciasny i szukanie jakikolwiek terminów na rozegranie zaległego meczu może być niemożliwe.
5. Udanie się na zwolnienie lekarskie może być samobójczym zagraniem, które sprawi, że nie będę miał przedłużonej umowy na dłuższy okres, ale przy czym należy pamiętać, że jeżeli wypadek będzie wskutek działań w pracy, a tak było w moim przypadku to takie nieprzedłużenie umowy może być dużo trudniejsze do realizacji, bo do uszczerbku na zdrowiu doszło nie z mojej winy.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!