przyrzekać czy przyżekać
Poprawna pisownia tego wyrazu to przyrzekać.
Jest to wyraz powstały od słowa rzec, co tłumaczy pisownię właśnie przez rz.
1. Możesz sobie przyrzekać ile sobie chcesz i jak chcesz, jednak filmy z miejskiego monitoringu pokazują jasno, że to ty dewastowałeś ten plac. Wiesz, że będziesz za to odpowiadać karnie, chyba, że zdecydujesz się dobrowolnie poddać karze to jest szansa, że będzie ona nieco łagodniejsza.
2. Nie potrafię ci już więcej zaufać, przyrzekałeś mi tyle razy, obiecałeś jeszcze więcej, nigdy nie dotrzymałeś słowa. Przykro mi bardzo, ale ja już nie potrafię z tobą być, dla mojego dobra najlepiej będzie, jeżeli się rozstaniemy.
3. Mógłbym przyrzec na wszystkich świętych, że widziałem jak to on napadł na tę dziewczynkę. Nie wierzycie mi tylko dlatego, że on wam się ciągle podlizuje i sprzedaje kto łamie regulamin. To jest żałosne, bo wierzy mi już coraz więcej osób a wy jesteście ślepi.
4. W epoce głębokiej dezinformacji często musimy sobie przyrzekać, aby mieć gwarancję, że informacje czy to co chcemy przekazać jest prawdą. Poziom toksyczności jaki osiągnął ogólny poziom debaty publicznej osiągnął chyba apogeum, musimy zrobić wszystko, aby poprawić te bardzo niskie notowania.
5. Podszedłem do sprawy w sposób racjonalny. Obie strony przyrzekają, że nie mają sobie nic do zarzucenia. Dlatego tym bardziej musimy zrobić wszystko, żeby sprawę wyjaśnić maksymalnie dogłębnie i w sposób bezstronny. Dlatego podjąłem decyzję o powołanie komisji złożonej z niezależnych członków, która stwierdzi kto zawinił i działał celowo na szkodę spółki.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!