remedium czy remedióm
Poprawna pisownia tego wyrazu to remedium.
Polska pisownia zapożyczyła zarówno sens, jak i pisownię z łacińskiego, remedium inaczej nazywany po prostu lekarstwem.
1. Na moją chorobę nie ma już chyba odpowiedniego remedium, muszę się przyzwyczaić do życia z tym do końca życia.
2. Po 13 dniach z rzędu z 12 godzinami w pracy, myślę, że jedyne moje remedium to walnąć się do łóżka i przez cały weekend spać jak suseł.
3. Musimy znaleźć jakieś konkretne remedium na obecne problemy z atmosferą. Bo na długą metę w tak gęstej atmosferze nie da się pracować ani w miarę normalnie funkcjonować.
4. Szczepionka na obecną pandemię miała być skutecznym remedium, które pozwoli pomału wracać do normalnego funkcjonowania. Widać, że pierwsze kraje będą pomału próbowały otwierać swoje gospodarki, ale dziwnym zaczyna być fakt, że szczepienia miały być warunkiem do luzowania. A dziwnym sposobem coraz więcej mówi się o tym, że one dalej mogą nie wystarczyć do tego, żeby wracać do normalnego życia, co dla wielu osób nie brzmi już tak wiarygodnie.
5. Po kilku tygodniach fatalnych wyników drużyny, remedium chyba okazało się przejście na 3-5-2 i grę tzw. wahadłami. Po tej zmianie drużyna zaczęła odnosić serie zwycięstw, i wyraźnie odbiła się w ligowej tabeli.
6. Jedyny i prawdziwym remedium na to aby restauracja odpaliła i była hitem, jest miłość do gotowania, dobre produkty i pasja. Jeżeli nie ma tych składników, to leży i kwiczy nawet najlepsza restauracja na świecie, mam nadzieję, że nam się ta sztuka powiedzie.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!