rozprężenie czy rozpręrzenie
Poprawna pisownia tego wyrazu to rozprężenie, wyraz ten powstałym od słowa prężyć, stąd też mamy jego pisownię przez ż, a nie rz.
1. W jednej z butli z gazem doszło do zbyt dużo rozprężenia ciała lotnego, co sprawiło ewakuację i interwencje strażaków którzy bezpiecznie usunęli całą zawartość butli która poszła potem do utylizacji.
2. W wyniku zbytniego rozprężenia w trakcie wrzucania drzewo do szopki, zamiast robić to nie dłużej jak 2-3 godziny robiłem to prawie 5.
3. Nie potrafię się rozprężyć w trakcie pisania egzaminów czy innych testów, dlatego przed egzaminem semestralnym czuje ogromny stres i nie wiem, czy będę w stanie go opanować w trakcie rozwiązywania zadań.
4. Jak co roku już pod sam koniec roku szkolnego, zajęcia były dużo bardziej rozprężające z uwagi na to jak gorąco zaczęło robić się na dworze, więcej czasu spędzaliśmy właśnie na świeżym powietrzu.
5. Dzieci w przedszkolu były bardzo rozpędzone, kiedy włączyłem im bajki i mogli sobie w ciszy i spokoju pooglądać swoich ulubionych bohaterów.
6. W szeregach drużyny zaczęło panować zbyt duże rozprężenie, co sprawiło, że mecz stanął na dużo niższym poziomie i był najzwyczajniej w świecie nudny.
7. Chciałbym potrafić, chociaż na chwilę tak całkowicie się rozprężyć po pracy, ale stres i zastanawianie się, czy wszystko było dobrze, jest ode mnie silniejsze.
8. Ustawiłem się do tego, aby zostać wywołanym do odbycia praktyk w jednym z zakładów, ale usłyszałem, że jestem zbyt rozprężony i póki nie skupię się całkowicie na pracy to nie będę mógł podejść do żadnego urządzenia.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!