🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

spółgłoska czy spułgłoska

Spółgłoska czy spułgłoska? Oto jest pytanie.
W wyrazach występują spółgłoski i samogłoski. Niestety mimo że słowo to jest bardzo rozpowszechnione w języku polskim, to wiele osób ma z nim problem. Dlatego skupimy się na poprawności zapisu tego dylematu słownego, którego jedyną poprawną formą jest oczywiście ,,spółgłoska’’.
Poniżej znajduje się kilka przykładowych zdań, by lepiej zapamiętać poprawną wersję zapisu słowa ,,spółgłoska’’:
Alfabet polski oprócz samogłosek składa się również z 23 spółgłosek.
O nie… – można było usłyszeć podczas lekcji w pobliskiej szkole podstawowej w klasach pierwszych – zobacz Jacku, znowu zapisałam źle twoją spółgłoskę “J”! – zasmuciła się mała Joasia.

Dzięki zbiorze spółgłosek i samogłosek nawet współcześnie możemy tworzyć nowe wyrazy, służące do opisywania dobrze znanych nam czynności bądź przedmiotów.
Tematem przewodnim pracy naukowej jednego z profesorów publicznej uczelni był tekst o kształtowaniu się znanych nam alfabetów na przestrzeni lat. Oczywiście nie mogło w niej zabraknąć działu o spółgłoskach i samogłoskach.
Bez spółgłosek świat byłby nudny – wytłumaczyła swoim podopiecznym nauczycielka na ostatniej lekcji języka polskiego.

Kiedy rozglądaliśmy się po sali bankietowej nasze spojrzenia przykuł wielki transparent z logiem firmy obuwniczej składającej się z zestawionych spółgłosek C.
W ostatnim miesiącu gazeta lokalna z tutejszego terenu wydała bardzo interesujący artykuł edukacyjny na temat wymawiania spółgłosek podczas formowaniu się języka polskiego.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!