święty czy świenty
Poprawna pisownia tego wyrazu to święty.
W tym wypadku zachodzi reguła, która będzie mówić o tym, że głoskę ę będziemy pisać przed tzw. spółgłoskami zwartymi takimi m.in. jak t.
1. Daleko mi do nazywania siebie świętym, ale myślę, że akurat w tej konkretnej sprawie nie mam sobie nic do zarzucenia.
2. Uważam, że jeżeli ktoś kreuję swój wizerunek na osobę niemal świętą, to wystawia siebie na niemały ostrzał, bo prędzej czy później i na taką osobę znajdzie się jakiś haczyk, a to w połączeniu z takimi słowami może oznaczać tak naprawdę zniszczenie tej osoby.
3. To całkiem miłe uczucie obchodzić imieniny w ten sam dzień co święta Barbara, oczywiście tak naprawdę nie zwracam na datę swoich imienin jakieś większej uwagi, ale nie ukrywam, że jest w tym malutka nutka satysfakcji, kiedy w dzień górnika także ja dostaję swoje życzenia.
4. Na bierzmowanie wybrałem sobie imię świętego Dawida. Chociaż nie będę ukrywać, że po tylu latach dzisiaj nie jestem w stanie przedstawić szczegółowo jego sylwetki co było wymagane w dniu, kiedy do takiego bierzmowania szliśmy.
5. Nigdy bym nie przypuszczał, że do takich naruszeń prawa dojdzie w miejscu, które powinno być święte i ociekać tak naprawdę krystalicznym podejściem do drugiego człowieka, defraudacja naszych pieniędzy jest czymś, czego nie można nigdy ot tak wybaczyć.
6. Ukazany dzisiaj wywiad w mojej ocenie nie brzmi zbyt wiarygodnie. Jasne jest, że tego celebryty nie należy nazywać zbyt świętym, ale w tym tekście jest bardzo duża liczba oszczerstw.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!