trud czy tród
Poprawna pisownia tego klubu to trud.
Wyraz ten jest wyrazem powstałym od prasłowiańskiego trudъ co tłumaczy pisownię przez u.
1. Trzeba było włożyć nie lada trud, żeby wreszcie jakoś wyjechać z tą przyczepą z tego bardzo wąskiego podwórka.
2. Myślę, że nie bez trudu jednak ale udało się przejść przez największe problemy drużyny i teraz już sytuacja zacznie pomału iść w górę.
3. Nie spodziewaliśmy się, że ten dzisiejszy dzień będzie stanowić taki trud. To jest po prostu niesamowite, że wystarczyło dosłownie kilka stopni więcej na termometrze i już praca z całkiem przyjemnej stała się nie do zniesienia i była istną mordęgą.
4. Wielkie pieniądze to z jednej strony wielkie szczęście i spokój finansowy, który jest w stanie zaspokoić wszelkie możliwe problemy. Ale coraz częściej słyszymy, że dla ludzi to jest duży trud. Masa dziwnych sytuacji, strach o siebie i bliskich, ryzyko strat moralnych, to jednak potrafi zbudzić niepokój i takie poczucie tego, że pieniądz zamiast życie uratować może je doszczętnie zniszczyć.
5. Trud ulepienia tego ciasta na pierogi w momencie jego nadziania a później ugotowania i co najważniejsze zjedzenia, wynagradza wszystkie możliwe trudy i cierpienia, bo smak jest tak niepowtarzalny, że mógłbym dla tego smaku robić je całymi dniami i nocami.
6. Spór prawny dotyczący kwestii RPO stanowi bardzo trudny orzech do zgryzienia, i pokazuje jak w soczewce jednak spore mankamenty konstytucji, która tak naprawdę może być czytana zależnie od poglądów, a nie niezależnie od jego zapisów.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!