🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

tryumf czy triumf

Jest to przykład, w którym obie formy są traktowane jako poprawne, więc możemy pisać zarówno triumf, jak i tryumf.

1. Dzisiejszy triumf w prestiżowym wyścigu może być trampoliną do poważnego zawodowego ścigania. Już mówi się, że być może jako reprezentant kraju weźmie udziału w tegorocznej edycji Tour de Pologne.

2. Ciężko nazwać uzyskanie prawa do opieki nad synkiem tryumfem. Przecież tak naprawdę nie ma tu zwycięzców a ucierpiał na tym tylko nasz synek, który brał udział w tym całym zamieszaniu.

3. Ciężko mówić o tym by dobro odnosiło triumf nad złem, skoro znowu do głosu zaczynają dochodzić imperialne zapędy za naszą wschodnią granicą, a kraje zachodu ewidentnie zaczynają gubić się w poczuciu własnej wyidealizowanej wspólnoty, która tak naprawdę tylko narzuca innym swoje racje. Nic dziwnego, że autorytarne jednostki mogą na tym zbijać swoje polityczne kapitały.

4. Ponieważ nie udało się zakończyć dzisiejszego meczu tryumfem co nie może już mieć więcej miejsca, podjąłem decyzję, że jeżeli nie uda się naszej drużynie pozostać w lidze to oddaje się do dyspozycji władz. Cel oczywiście od początku był trudny do realizacji, ale jednak mam poczucie, że drużyna dalej nie gra tak jak grać powinna.

5. Tajemnica tylko może uchronić lidera od powiedzenia jak to się stało, że oddał praktycznie pewny tryumf podczas dzisiejszego wyścigu. Oczywiście ten wynik jakoś mocno nie wpływa na fakt, że praktycznie ma zagwarantowany tytuł mistrzowski, ale i tak pozostawia to w bardzo dużym zaciekawieniu, dlaczego nie dał rady wygrać.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!