🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

wahacz czy wachacz

Poprawna pisownia tego wyrazu to wahacz.

Wyjaśnienie pisowni odkrywamy w ruchu jakim wykonuje ten przyrząd, czyli od wahania. Możemy to też wyjaśnić zasadą oboczności h:g wahanie:waga.

1. Wyścig skończył się trafieniem w bandy co sprowadziło się do tego, że wahacz odmówił jakiegokolwiek posłuszeństwa i jazda z takim bolidem była praktycznie niemożliwa.

2. Coś jest nie tak z tą maszyną wiertniczą, chyba wahacz odmawia posłuszeństwa, bo mechanizm nie zawsze reaguje tak jak powinien i musi dojść już do jakiegoś luzu.

3. Na jednym z oesów po dosyć solidnym lądowaniu na dystansie 60 m doszło do uszkodzenia wahacza. Kierowca po wjeździe do parku maszyn wyglądał mniej więcej tak jakby 24 minut ujeżdżał w pełni sprawnego byka, takie mniej więcej musiało być odczucie, kiedy bez wahacza twój samochód każde uderzenie o kamień, podłoże czy cokolwiek innego odczuwa mniej więcej kilkukrotnie mocniej niż zwykle.

4. Nie mam dzisiaj ochoty na żadne zabawy, walka z wahaczem w pracy cała mi wystarczająco dużo emocji i tak mnie wypruła z jakichkolwiek sił, że jedyne co chce teraz zrobić to palnąć się do wanny, umyć potem do łóżka i zasnąć. Strasznie mi przykro, ale jestem dzisiaj w stanie dosłownie agonalnym.

5. Odczuwana dzisiaj temperatura jest grubo poniżej zera. To słaba wiadomość dla rajdówki mistrza Polski, który narzekał na to, że zawieszenie nie daje sobie w tym warunkach do końca rady, a wahacz to tam się trzyma już tak na słowo honoru. Więc może się okazać, że właśnie oglądamy kluczowy oes tego rajdu.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!