wystrzał czy wystszał, wyszczał, wyztrzał
Poprawna pisownia tego wyrazu to wystrzał.
Zasada w tym przypadku będzie mówić o pisowni głoski rz w sytuacji, kiedy będzie występować po spółgłoskach takich jak t, d, g, k itd. więc w wyrazie wystrzał taka zasada zachodzi.
1. Wygląda na to, że forma beniaminka to był jednorazowy wystrzał i wracają pomału na przydzielone im miejsce, czyli do walki o utrzymanie w ekstraklasie.
2. Niespodziewany wystrzał petardy na dworze sprawił, że nasz pies schował się pod stołem i zaczął przeraźliwie piszczeć.
3. Musisz uważać, żeby otwierając szampana nie wystrzelić w sufit czy okna, bo będziemy mieć duży problem. Może lepiej wyjść z nim na balkon i otworzyć na zewnątrz.
4. Mam duże przekonanie o tym, że jeżeli dojdzie tutaj do wystrzału tej butli z gazem to będziemy mieli bardzo duże problemy. Lepiej jej nie używać tutaj. Dajmy ją do utylizacji.
5. Pistolet wystrzelił w kieszeni jednego z policjantów na służbie. Na szczęście lufa była skierowana w taki sposób, że doszło tylko do niewielkiego poharatania nogi bez poważniejszych konsekwencji. Oczywiście tutaj błąd leżał po stronie policjanta, który chowając broń jej nie zabezpieczył.
6. Po meczu trener wystrzelił jak poparzony w kierunku swojego szatni, po czym rozpoczął taką tyradę na swoich zawodników, że w pewnym momencie poważnie zaczęto się zastanawiać, czy nie wezwać służb, bo dochodziło tam już do scen niemal patologicznych. Myślę, że nawet nie ta porażka, co zachowanie trenera po meczu przeważyła szale zwolnienia szkoleniowca w trybie ultra pilnym i nagłym.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!