🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

z powarzaniem czy z poważaniem

Poprawna pisownia tego zwrotu to z poważaniem, czyli przez ż.

Wyjaśniać to może zasada odmiany tego wyrazu z ż na g (poważanie bo powaga).

1. Z głębokim pokazaniem chce pana poinformować, że nie mam najmniejszego zamiaru dłużej wysłuchiwać tych bredni na temat postępów tego remontu. Albo przyspieszycie albo będę zmuszony zerwać waszą umowę z winy wykonawcy.

2. Zapraszam państwa na uroczysty bal charytatywny naszej firmy z okazji 30-lecia powstania. Liczymy na państwa obecność. Z poważaniem, prezes zarządu spółki pan Jan Nowak.

3. Myślę, że z pełnym poważaniem mogę ogłosić, że nie mam zamiaru nigdzie się stąd ruszać, w tym klubie czuje się jak w domu, a wielkie pieniądze jeszcze zdążę w życiu zarobić. Dlatego podjąłem decyzję o pozostaniu w drużynie na kolejny sezon, jednak tu już zastrzegam sobie prawo do odejścia po nim kiedy pojawi się oferta z kategorii tych „nie do odrzucenia”.

4. Mogę pana potraktować z najgłębszym poważaniem. Ponieważ uważam, że to co pan zrobił w sprawie tego placu zabaw dla dzieci to największy skandal. Zabierając im jedyne możliwe miejsce do zabawy na tym osiedlu sprawia, że zostaną zmuszeni do siedzenia w domu, bo my ich w takich warunkach na dwór puszczać nie mamy najmniejszego zamiaru.

5. Dostaliśmy właśnie pismo od prezesa, który poinformował tak. „Z uwagi na postępującą fale zakażeń, która niestety wpływa także na nasz sektor gospodarki. Możemy być zmuszeni do cięć w postaci redukcji etatów. Dlatego bardzo proszę o zachowanie spokoju. Zrobimy wszystko, aby udało nam się utrzymać etaty i zadbać o wydolność finansową. Z poważaniem.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!