żądanie czy rządanie
Poprawna pisownia tego wyrazu to żądanie.
W przypadku tego wyrazu nie stosujemy żadnej reguły ortograficznej, pisownię tego wyrazu musimy po prostu zapamiętać.
1. Musimy przedstawić naszemu pracodawcy nasze żądania, być może ryzykujemy w tym momencie możliwość niedotrzymania nowej umowy, ale uważamy, że nie możemy dłużej udawać, że plują nam w twarz a my myślimy, że pada deszcz.
2. Żądanie nowego hasła do wi-fi zaczyna mnie już lekko denerwować, bo nawet jak zapisze nowe to po ponownym uruchomieniu sprzętu muszę i tak spisywać nowe, bo tamtego mi nie zapisało.
3. Twoje żądania są nie do zrealizowania, bardzo prosiłbym ciebie o to aby przestała być taka roszczeniowa a bardziej z nami współpracowała to nam wszystkim wyjdzie na zdrowie.
4. Przekonanie o tym, że każde żądanie powinno być realizowane to puste slogany. A co jeżeli się okaże, że to jest bardzo złe i tak naprawdę może nam tylko zaszkodzić? Musimy nauczyć się odróżniać co możemy realizować, a co może nam bardziej zaszkodzić i powinniśmy trzymać się od tego z daleka.
5. Radni miejscy na żądanie burmistrza zwołali specjalne posiedzenie rady miasta, na którym debatowali nad zmodyfikowaniem budżetu na najbliższy rok, gdyż pandemia mocno zachwiała finansami wielu firm, a także sprawiła, że było dużo mniej wpłat do budżetu z tytułu podatków i należy to zmodyfikować w taki sposób, żeby nie doprowadzić do nadmiernego deficytu.
6. Przez swoje zbyt wygórowane żądania, porywacz postawił sprawę negocjacji w martwym punkcie i naraża zakładników na większe ryzyko w przypadku niepowodzenia akcji odbicia.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!