zagwostka czy zagwozdka
Poprawna pisownia tego wyrazu to zagwozdka.
Zasadę pisowni wyjaśnia zapożyczenie wyrazu z rosyjskiego od zagwożdzenie.
1. Mamy do rozwiązania dosyć poważną zagwozdkę, ponieważ takiego problemu nie mieliśmy dotychczas z naszym sprzętem.
2. Matematyczna zagwozdka stanowiła dla dzieci duży problem, ale jednocześnie motywowała ich do tego, aby mocniej wysilić swoje mózgi co na pewno podziała mobilizująco do dalszej nauki.
3. Bardzo ważne w systemie nauczania jest to, aby nie faszerować uczniów bzdetami bez sensu, ale wpajać im istotne i wartościowe zagwozdki w taki sposób, żeby nie tylko mieli rozwiązania pod ręką, ale musieli sami też poprzez swoją kreatywność próbować dojść do prawdy. Starajmy się też ich nie oceniać, kiedy nie ma takiej konieczności, bo wtedy dzieci mogą zamknąć się w sobie i nie udzielać nawet poprawnych odpowiedzi, bo będą się wstydzić.
4. Zachowanie mojej mamy stanowi obecnie dla mnie bardzo dużą zagwozdkę, ponieważ nigdy nie zachowywała się tak jakby ją coś ewidentnie trapiło. Dlatego mocno się obawiam, że ma jakiś problem, z którym jednak nie chce podzielić.
5. Dużą zagwozdkę stanowiła dla drogówki sprawa karambolu do jakiego doszło na jednej z wylotówek z miasta. Według relacji świadków osobówka nagle zjechała na drugi pas ruchu i uderzyła w inny wóz osobowy co spowodowało reakcję łańcuchową i udział w zdarzeniu blisko dziesięciu pojazdów.
6. Nie było zagwozdką rozwiązanie sprawy kryminalnej dla śledczych, gdyż dowody od początku do końca jasno wskazały sprawcę pobicia.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!