🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

żenada czy rzenada

Poprawna pisownia tego wyrazu to żenada.

Tutaj będziemy musieli odwołać się do etymologii powstania tego wyrazu, aby zrozumieć jego pisownię. Wyraz ten jest pochodnym od francuskiego gene, g czytane jest jako ż, a w zwyczaju spolszczania czy przejmowania wyrazów z g na początku będziemy fonetycznie zapisywać to przez ż.

1. Dzisiejsza pogoda za oknem to prawdziwa żenada, ciągle pada i pada i poprawy nie widać na horyzoncie.

2. Zachowanie twoje względem dziewczyny było żenujące, jeżeli okazało się nawet, że ciebie zdradziła to należało zachować się jak facet z klasą i po prostu stwierdzić, że nie chcesz być z nią dłużej w związku.

3. Zapowiadany jako wielki hit, film komediowy polskiej produkcji, okazał się kolejną żenadą i czymś na co szkoda tracić jakiekolwiek pieniądze.

4. Zdecydowanie jesteśmy przeciwni temu, aby zamykać na chybił-trafił poszczególne sfery gospodarcze. Uważamy takie podejście za żenujące i pokazujące, że osobom decydentom sprawa już dawno wymknęła się spod kontroli.

5. Żenujące zachowanie mojej ciotki, która idąc drugą stroną chodnika udawała na wszelkie możliwe sposoby, że mnie nie widzi. Jeżeli nie chce się ze mną witać, ale nie wiem, krępuje się mojej osoby to niech to po prostu powie, a nie bawi się w tak dziecinne zabawy.

6. Uderzenie tego zawodnika było z kategorii tych żenujących, piłka podejrzewam, że zatrzyma się gdzieś w przyszłym tygodniu po tym jak wysoko poszybowała.

7. Zderzenie dwóch samochodów przyczyniło się do zamknięcia pasa na dobre kilka godzin, ale żenadą jest zachowanie drogowców którzy ani się nie spieszą, ani nie są specjalnie zainteresowani tym, żeby w miarę sprawnie udrożnić pasy ruchu i możliwość swobodnego transportu.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!