żeński czy rzeński
Poprawna pisownia tego wyrazu to żeński.
Pisownię wyjaśnia pochodzenie tego wyrazu czyli od słowa żona, także tym wyjaśniamy pisownię właśnie przez ż.
1. Każdy mężczyzna podobno ma w sobie pewien pierwiastek żeński. Ja mam taki, kiedy muszę czekać na moją żonę aż ona wyjdzie z łazienki, odpalam taki tryb agresora, że nawet moja małżonka nie potrafi mieć tak zmiennych nastrojów.
2. Kiedy dowiedzieliśmy się, że ta wycieczka bliższa będzie żeńskiemu wyjazdowi na weekend to także postanowiliśmy się z tego wypisać i spędzić ten weekend tak jak przykazano, piwko, FIFA i zdrowa atmosfera. A nie wieczorne obrabianie każdego, kogo tylko się da, bo to jest ich ulubione hobby.
3. Przyznaje ci, że ten plecak jest naprawdę super i pojemny, ale jest problem. Wydaje mi się, że te kwiatki na paskach i kolorowe breloczki raczej wskazują na to, że to żeński plecak, a nie męski twardziel do pracy na budowie sieć przykro mi, ale ja go na pewno nie ubiorę.
4. Żeński futbol z całym szacunkiem oczywiście do kobiet, ale nie jest to rozrywka na najwyższym poziomie artystycznym, a poziom też stoi bardzo daleko od jakiegoś znośnego, ale oczywiście popieram i szanuję dążenie do tego, aby propagować te rozgrywki w mediach.
5. Przyszedłem dzisiaj do fryzjera. Rozsiadam się wygodnie, czekam na swoją kolejkę, fryzjerka i pani, która korzystała z jej usług przede mną zaczynają się śmiać. No ok, myślę sobie, że mają dobry humor chce już siadać na fotel a pani do mnie: wie pan, dlaczego się tak śmieje? No nie wiem czemu a o co chodzi? No bo wie pan, zarejestrował się pan na strzyżenie, ale problem jest taki, że to żeński fryzjer. Powiedzieć, że byłem bliski spaleniu się ze wstydu to nic nie powiedzieć.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!