zgniłe czy zgnite
Poprawna forma pisowni tego wyrazu to zgniłe.
Zgniłe jest odmianą od słowa zgnić, a słownik języka polskiego nie przewiduje pisowni słowa zgnite, więc jego używanie jest błędem.
1. Te jabłka w zdecydowanej większości są już zgniłe i do niczego się nie będą nadawały.
2. Na straganie była masa zgniłych owoców i warzyw, ale znalazłem jedno stanowisko z bardzo miłym małżeństwem które miało owoce i warzywa naprawdę najwyżej jakości, i od dzisiaj będę kupować tylko i wyłącznie od nich.
3. Skupiłem się na tym by zlokalizować zgniłe elementy w naszym zespole, bo ostatnie wyniki są grubo poniżej oczekiwań a atmosfera w zespole jakby stała się dużo gorsza. Jeżeli ktoś konkretnie się do tego przyczynia to niestety będzie musiał się z nami pożegnać.
4. Ustawiłem się w kolejce po żywność, ludzie bardzo narzekali na to, że wiele produktów jest zgniła i nie nadaje się do niczego. Jeżeli faktycznie tak będzie, to jednak będzie to słabe. Bo nawet jeżeli są to ludzie, którzy potrzebują jakiegokolwiek wsparcia to jednak też muszą dostać wsparcie na jakimś znośnym poziomie, a nie być traktowanym jak psy co to dużo mówić.
5. Odkąd do naszej przetwórni trafiła maszyna, z której można jeszcze robić soki czy przeciery na bazie zgniłych owoców to udało nam się uzyskać dużo mniejsze straty, a nawet wychodzić na plus. Więc to była kapitalna decyzja.
6. Mogę ci tylko powiedzieć, że masz zgniłe serce. Bo inaczej nie mogę tej zdrady nazwać, nie spodziewałem się, że możesz zrobić aż taką krzywdę drugiemu człowiekowi. Nie chcę cię znać.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!