zgoła czy z goła
Poprawna pisownia tego wyrażenia to zgoła.
Zgoła jest wyrażeniem przyimkowym, które jak wiele z nich zostało sklasyfikowany do grona zrostów, to właśnie definiuje pisownię tego wyrazu łącznie.
1. Sytuacja wyglądała zgoła odmiennie od zapowiedzi partii rządzącej, jeżeli chodzi o pracę nad projektami obywatelskimi. Nie ma żadnych konsultacji, a po pierwszym czytaniu te zazwyczaj lecą do zamrażarki lub od razu do kosza.
2. Wasza bójka wyglądała zgoła inaczej jak ty to przedstawiłeś, bo to właśnie ty jako pierwszy uderzyłeś mojego syna, a ten ci chciał odpowiedzieć i dopiero potem wywiązała się bójka, więc nie kłam, że on cię uderzył bez powodu, bo zachowujesz się jak tchórz.
3. Nie spodziewałem się takiego podejścia do sprawy przez sąd. Myślałem, że dzisiaj władza sądownicza jest zgoła innym tworem, niestety widać, że patologia obecnego systemu działa także w tych obszarach co tylko pogłębia mój brak wiary w ten kraj.
4. Po zgoła odmiennej drogiej połowie spotkania, obie drużyny schodzą z murawy z podzielonymi punktami i to chyba zasłużony wynik. Bo w pierwszej połowie nokautującą przewagę miała drużyna gospodarzy po przerwie inicjatywa przeszła na drużynę gości.
5. Nie spodziewałem się zgoła innego wytłumaczenia mojej dziewczyny, jeżeli chodzi o sprawę zdrady. Dlatego z bólem serca, ale musiałem wyciągnąć asa z rękawa, czyli filmik który nie pozostawiał żadnych złudzeń. Wtedy wielka hrabina się popłakała i tylko powiedziała, że czuła się kobietą. Więc potraktowałem ją po kobiecemu – spakowałem wszystkie manatki i wyprosiłem do tego padalca na kawę, bez powrotu.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!