🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

żorżeta czy żorrzeta

Poprawna pisownia tego wyrazu to żorżeta.

Zasadę wyjaśniamy etymologią zapożyczenia wyrazu. Wyraz ten jest zapożyczeniem z francuskiego (georgette) a przyjmuje się odmianę głoski g z francuskiego właśnie ż dlatego dwukrotnie w polskiej transkrypcji pojawi się właśnie owa głoska, a nie głoska rz.

1. Zabrakło mi metra żorżety, jakbyś wracał z pracy do domu to proszę cię wjedź do jakieś pobliskiej pasmanterii i zakup mi ten materiał.

2. Nienawidzę żorżety, jak tylko widzę, że dostajemy do uszycia jakieś bzdety właśnie z tego materiału to mnie krew zalewa. Wolałabym w tym momencie kopać rowy niż pracować na tym materiale.

3. Wpadłem na dosyć innowacyjny pomysł, a gdyby tak spróbować zrobić strój na bazie żorżety? Tak z czystej ciekawości, żeby zobaczyć jak ten materiał będzie wyglądać? Myślę, że to może być coś ciekawego a na pewno oryginalnego.

4. Zabrakło nam już na magazynie żorżety, będziemy musieli zamówić nową pakę, bo ostatnio mamy na nią dosyć duży popyt i szybko znika w pasmanteriach z półek.

5. Miałem kiedyś firmę, która zajmowała się wyborem żorżety, bardzo fajna robota, chociaż z każdym rokiem coraz mniej dochodowa, więc no siłą rzeczy niestety kilka lat temu musiałem zawinąć interes, gdyż zaczął mi już przynosić straty. Dlatego jednak jestem lekko szczęśliwy, że żorżety pomału wracają do łask i stają się źródłem modowych inspiracji.

6. Myślałam, że ta suknia z żorżety będzie wyglądać dużo bardziej ekskluzywnie. Powiem jednak szczerze, że jestem bardzo rozczarowana efektem końcowym.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!