Motyw Babilonu, braku porozumienia – Motyw literacki

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Motyw Babilonu, braku porozumienia – Motyw literacki, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Język to coś czym posługujemy się na co dzień. Część z nas potrafi mówić w więcej niż jednym języku. W szkole pojawiają się języki najczęściej używane, np. angielski, hiszpański, rosyjski czy niemiecki. Wiele ludzi uczy się również innych. Na świecie jest ponad 6 tysięcy używanych języków! To bardzo zdumiewająca liczba, ponieważ musi istnieć bardzo wiele różnych słów, które nazywają tą samą rzecz. Umiejętność posługiwania się innym językiem niż ojczysty jest często oznaką wykształcenia i dobrej pamięci. Kiedy ludzie mówią innymi językami, trudno jest się porozumieć.

Czasem brak możliwości zrozumienia drugiej osoby wynika z tego, że ktoś nie rozumie naszego języka. Niestety nie ma na to szybkiego rozwiązania, ale są sposoby, które mogą temu zaradzić.
Nie nauczymy się języka w ekspresowym tempie, ale możemy gestykulować, żeby pokazać rozmówcy, o co nam chodzi. Jest to dość intuicyjne i stosowane przez ludzi już od lat.
Można także użyć z bardziej nowoczesnych sposobów. Internet daje nam wiele możliwości i wystarczy włączyć internetowy tłumacz, żeby przekazać coś obcokrajowcowi w jego języku.
Mamy przy tym bardzo dużą pewność, że nas zrozumie. Powszechny dostęp do sieci zdecydowanie ułatwia naukę języków. Istnieją aplikacje, dzięki którym będzie ona prostsza i bardziej przyjemna.
Sprawia to, że mamy szansę nauczyć się obcego języka szybciej i zwiedzić więcej miejsc poza naszym krajem.

Wieża Babel mieściła się niedaleko miasta Babilon. Jej historia, która pojawiła się w Księdze Rodzaju, ukazuje język jako karę dla ludzkości. Przedstawia go jako coś, co miało być nauczką, aby nie być nadmiernie chciwym i starać się niwelować swoją pychę. Sugeruje, że wywyższanie się utrudnia kontakt z Bogiem i go obraża. Ta opowieść uczy, żeby panować nad swoim ego i uważać innych za równych sobie. Udowadnia, że dla stwórcy świata nadmierna ludzka ambicja jest szkodliwa i wywołuje zbędne zamieszanie i zamęt.

Motyw Babilonu pojawia się w wierszu Wisławy Szymborskiej „Na wieży Bab

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.