Motyw trudnej miłości – Motyw literacki

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Motyw trudnej miłości – Motyw literacki, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Miłość jest i zawsze była niezwykle pożądana przez ludzi. Nic dziwnego, bo wywołuje w naszych organizmach ogromne zamieszanie. Niektórzy twierdzą, że działa jak narkotyk i jest w tym zapewne ziarnko prawdy. Niestety zdarza się, że to uczucie jest bardziej skomplikowane niż zwykle. Czasem miłość jest jednostronna, a innym razem trudności płyną z zewnątrz, jakby jakaś siła wyższa nie chciała dopuścić do szczęśliwego życia zakochanych osób. To uczucie może być źródłem wielu trudności, ale mimo to warto jest kochać.
Jednym z najbardziej oczywistych przykładów trudnej, ale silnej miłości, jest historia głównych bohaterów książki „Dzieje Tristana i Izoldy”. Żyli w ciągłym niebezpieczeństwie, na które narażało ich głównie to uczucie. Mimo to dalej spędzali ze sobą czas. Zachowywali się nierozsądnie, ale bardzo często uchodziło im to na sucho. Nie mogli żyć bez siebie, ale to sprawiało im również cierpienie. Współcześnie wielu ludziom może to przypominać ich relację: związek, który z góry jest skazany na niepowodzenie. W takim razie po co się w to wplątywać? Może nikogo nie zmusi ona do mieszkania w lesie, jak Tristana i Izoldę, ale może być dużą udręką i przynosić wiele cierpienia. Niestety jeśli przywiążemy się do jakiejś osoby, zerwanie z nią kontaktu może być trudne i bolesne. Z drugiej strony może też uwalniać i przynosić ulgę. Czasem warto jest przecierpieć kilka dni, aby potem uwolnić się od cierpienia.
Trudna miłość może być jednak piękna. Kiedy ludzie walczą z przeciwnościami losu, wzmacniają swoją więź, są ze sobą na dobre i na złe.
Tak wyglądało to w kultowym filmie „Titanic” – bohaterowie zakochali się w sobie, mimo swojej odmienności i całej gromady ludzi będącej przeciwko temu uczuciu. Można przypuszczać, że te przeciwności umacniały ich miłość. Mimo że ich historia nie była idealna i musieli bardzo wiele cierpieć, było to romantyczny i szczery afekt. Takie sytuacje są obecne w wielu utworach literackich, ponieważ wywołują emocje u czytelnika i podtrzymują ciągłe zainteresowanie. Wiele ludzi może również utożsamiać się z ich postaciami, ponieważ w prawdziwym życiu miłość także nie jest łatwa. Możliwe że próbują zromantyzować i przepracować swo

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!